O mnie

Psychografolog

nazywam się Agnieszka Rapak i jestem psychografologiem (10 lat pracującym jako biegły), certyfikowanym konsultantem psychoterapii pozytywnej WAPP, konsultantem odporności psychicznej MTQ oraz life coachem (coach wewnętrznej siły). Prowadzę szkolenia z grafologii, psychografologii i grafologii klinicznej. Od początku wiedziałam, że moja praca musi być związana z drugim człowiekiem. Jestem bardzo ciekawa natury ludzkiej. Intryguje i

inspiruje mnie drugi człowiek wraz z całym swoim bogactwem osobowości. Sprawia mi niezmierną radość, kiedy mogę poznawać nowych ludzi a później pomagać im w ich rozwoju osobistym, w pokonywaniu blokad, odnajdywaniu siebie i radości życia. Tak, to jestem cała Ja 🙂

W 2012 roku zainteresowałam się coachingiem, ponieważ sama stanęłam w obliczu przeszkody, która wydawała się nie do pokonania. Dzięki autocoachingowi udało się! Pokonałam swoją niemoc, wyznaczyłam kolejne cele i zaczęłam się intensywnie rozwijać. Okres ten oznaczał w moim życiu pogłębienie samoświadomości i doskonalenie się.  Teraz chcę pomagać w tym innym.

W tym celu ukończyłam zaawansowany kurs I stopnia z zakresu coachingu w Sensib Holistyczne Centrum Rozwoju a następnie program Mistrz Coachingu akredytowany przez ICF na poziomie ACC a następnie PCC, zdobywając tytuł Certyfikowany Coach. Kolejnym etapem było rozpoczęcia kształcenia w kierunku psychoterapii. Ukończyłam podyplomowe studium psychoterapii pozytywnej – poziom podstawowy i kontynuuję na poziomie zaawansowanym we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii.  Dzięki temu zdobyłam nowe narzędzia w swojej pracy, by skuteczniej motywować i wzmacniać. Wcześniej pracowałam z innymi głównie jako grafolog, czyli osoba, która pomaga lepiej poznać siebie i rozwijać swoje mocne strony dzięki analizie pisma odręcznego. Analiza grafologiczna jest moją drugą pasją, rozwijaną od 1997 roku.

Doświadczenie w grafologii

Od roku 2006 prowadzę badania grafologiczne jako samodzielny ekspert oraz szkolę innych, będąc Instruktorem Psychografologii. Mam za sobą ponad 1000 godzin przeprowadzonych szkoleń oraz setki wykonanych analiz grafologicznych. Uwielbiam szkolić, szczególnie grupy oraz wspierać w odkrywaniu swojego potencjału.

Miałam przyjemność współpracować nie tylko z dużymi firmami ale również z jednostkami rządowymi, Uniwersytetem Wrocławskim, Dolnośląskim Festiwalem Nauki, Telewizją TVP 2 oraz TVN biorąc udział w takich programach jak „Pytanie na śniadanie”, czy „Dzień dobry TVN” itd.

Pytanie na Śniadanie – psychografolog Agnieszka Rapak

Z ciekawszych doświadczeń warto wymienić że, wspólnie z telewizją TVN Discovery Historia zrealizowałam (jako grafolog) nagranie filmu dokumentalnego pt. Marszałek Józef Piłsudski w reżyserii Adama Rogala (Produkcja: Polska, 2009).

W pracy wykorzystuje swoje mocne strony, do których należą: empatia, odwaga, samodyscyplina, kreatywność i inspiracja. Dużą satysfakcję sprawia mi szczególnie praca z negatywnymi przekonaniami na nasz temat, które potrafią nas bardzo blokować.

Dzisiaj zapraszam Cię do odnalezienia Twojej wewnętrznej siły, odkrycia swojego potencjału i satysfakcji z osiągania wytyczonych przez siebie celów!

Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś i gdzie pragniesz powrócić. – Leonardo da Vinci

Zapraszam Cię do tej niezwykłej podróży!

P.s. Najaktualniejsze informacje o mnie i o sesjach coachingowych we Wrocławiu znajdziesz na mojej drugiej stronie www.agnieszkarapak.pl  Zapraszam 🙂